Android 8 Oreo Güncellemesi Nokia 8'e Geldi

Android 8 Oreo Güncellemesi Nokia 8'e Geldi

HMD son zamanlarda sık sık açıklama yapıyor ve yeni Nokia telefonların zaman içinde işletim sistemi güncellemeleri alacağını söylüyor. Bilindiği gibi uzun süre sonra Nokia inadını kırdı ve tamamen Android işletim sistemine geçmeye karar verdi. Son cihazları da bu şekilde hazırlanırken, giriş seviyesinde eski bir telefon olan Nokia 3’e dahi güncelleme geliyor. Bu telefonların 2017 sonunda Oreo güncellemesi alacağı söylenirken, tüm gözler de firmanın üstünde.

Resmi Doğrulama da Geldi


Şimdi de firma yeni amiral gemisi telefonları Nokia 8 için Android Oreo 8 güncellemelerini vermeye başladı.  HDM Global’in CPO’su Juho Sarvikas da Twitter üzerinden bir açıklama yaparken durumu doğruladı. Atılan tweete göre firma Sekabet kullanıcıların geri bildirimlerini büyük ciddiyetle dinliyor ve bugün çıkan güncelleme de buna göre düzenlenecek, gelecekte daha iyi hâle getirilecek.

Diğer yanda, Nokia 8 harici HMD telefonlarına Android Oreo’nun ne zaman geleceğine dair resmi bir açıklama yapılmadı ve bunu şu an bilmiyoruz fakat yakın zamanda hepsinin güncellemeyi alması bekleniyor. Sonuçta 2017 yılı neredeyse bitmek üzere ve HMD yıl bitmeden bütün cihazlarına Android 8 vereceğini duyurmuştu.

Şu anda ise Nokia 8 telefonlara güncelleme geldi ve yavaş yavaş yayılıyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 21:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER