Microsoft’un Bitcoin Ödeme Yöntemi Desteği Yeniden Başladı

Bitcoin’e 2016 yılında kesilen Microsoft desteği tekrardan verilmeye başlandı. Kripto para için desteğini tekrardan vermeye başladığını duyuran Microsoft, ilk kez 2014 yılında Bitcoin ile ürün satışına başlamıştı.

Microsoft’un 2014 yılında ürün satışlarında Bitcoin ödemelerini kabul ettiği ancak bu kararından 2016 yılında geri döndüğü biliniyordu. Bitcoin ile ödeme yöntemini fesheden dev şirket, buna neden olarak ise kripto para birimi olan Bitcoin’de yaşanan ani düşüş ve yükselişler olduğunu belirtmişti. Yeni yapılan açıklama ile şirketin Bitcoin’e tekrardan destek verdiği resmi olarak duyuruldu.

Yeni düzenleme ile birlikte artık Windows ve Xbox mağazalarından alacağınız ürünlerin ödemesini Bitcoin ödeme yöntemi ile yapabileceksiniz. Ancak Microsoft’un aksesuar ve giysi gibi fiziksel alışverişlerinde Bitcoin’le ödeme yöntemi hala geçerli değil.

Önümüzdeki dönem bu alanlarda da Bitcoin ödeme yönteminin kullanılabileceği düşünülüyor. 2017 yılına hızlı bir giriş yapan kripto para birimi Bitcoin, tüm zamanların rekorlarını kırarak oldukça fazla değer kazanmıştı.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir