Metro Exodus’un Çıkış Tarihi Ertelendi!

Son E3 oyun fuarında tanıtılan en gözde oyunlardan biri olan ve bu yılın en çok beklenen oyunlarından bir tanesi olan Metro serisinin 3.oyunu Exodus gelecek yıla ertelendi!
Metro-Exodus

En iyi bilim-kurgu oyunları arasında gösterilen ve bugüne kadar 2 adet oyunu piyasaya çıkan Metro serisinin son oyunu “Metro Exodus” geçen E3 oyun fuarında tüm dünyaya tanıtılmıştı. Oyun yapımcıları tarafından yapılan açıklamada birçok şeyin tamamlandığı hatta bir gameplay videosu bile yayınlanmıştı. Etkinlikte oyunun resmi olarak 2018 Sonbaharda çıkış yapacağını belirtmiş tam bir tarih vermemişti.

Metro Exodus Gelecek Yıl Çıkacak!

Metro-Exodus

Daha önce THQ Nordic firması tarafından 2018 Sonbaharda çıkacağı açıklanan oyun son açıklamalara göre 2019 yılı ilk çeyrek olarak güncellendi. Metro Exodus çıkış tarihini yaklaşık 5 ay erteleyen firmanın bu kararı neden aldığı açıklanmadı.

Ortaya atılan iddialara göre ise firmanın Sonbahar döneminde yaşanan rekabet ortamından çekinmiş olabileceği iddia edilse de tam olarak neden bu kararı aldığı bilinmiyor. Oyunun Mart 2019’da piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir