Londra Metrosu 2019’da 4G’ye Geçiyor

Londra Metrosu giderek yeni atılımlar yaparken, şimdi de yapılan yeni açıklamayla dünyaca ünlü ulaşım ağının 2019 yılında tamamen 4G bağlantıya kavuşacağı ortaya çıktı.

Çok Sayıda Telekomünikasyon Firması Olacak

Londra’daki ulaşım işlerini yürüten Transfor for London adlı kurum da bu karara doğrulama getirirken, bu yılın Eylül ayında Waterloo & City hattı üzerinde tek duraklık denemeler yapılacak ve 4G bağlantının nasıl çalıştığına bakılacak. Vodafone, O2, EE ve Three gibi üç büyük telekomünikasyon firmasının tamamı deneme testlerine katılırken, tek bir hat yerine birden fazla markayla çalışılacak ve insanlar hepsinden faydalanabilecek.

Konuya dair Londra CDO’su Theo Blackwell de bir dizi açıklama yaparken, bu parka girişim sayesinde evde, caddelerde, kamusal alanlarda ve ulaşım ağlarında bağlantıların daha da iyileştirileceğini söyledi. Transport for London tarafından yapılan yeniliklere değinen Theo Blackwell, Londra vatandaşlarının faydasına olacak farklılıklar yaratıldığını, şehir genelinde artık erişimin daha kolay olacağını belirtti.

Dediğimiz gibi önümüzdeki yıl yani 2018’de Londra’da ilk metro testleri başlatılacak ve Berlin, Seul, Şangay ve Tokyo gibi şehirler örnek alınacak. Ardından 2019 yılında resmi olarak metro hattında 4G internet hizmeti sunulacak.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir