LiveLeak İçin Türkiye’de Erişim Engeli Getirildi

Ülkemizde çok fazla bir kullanımı olmasa da Avrupa ülkelerinde hatırı sayılır ziyaretçi portföyüne sahip olan LiveLeak için erişim yasağı getirildi.

İçerik ayrıntılarında ve politikalarında çok fazla denetime sahip olmayan video paylaşım sitesi LiveLeak için erişim engeli geldi. YouTube, Dailymotion gibi dünyaca ünlü video sitelerinde yayınlanamayan video içerikleri türlerinden olan ırkçı politika, savaş benzeri içerikler nedeniyle sık sık gündem olan LiveLeak’ta geçtiğimiz günlerde Mehmetçik’lerimizle ilgili de bir video yayınlanmıştı.

Bugün LiveLeak sitesine ülkemizden girmek isteyen kullanıcılar siteye erişimin sağlanamadığı ortaya çıktı. Şimdilik BTK veya e-Devlet üzerinden sorgulatıldığında herhangi bir erişim yasağı ile ilgili durum  gözükmese de “Bandırma Sulh Ceza Hakimliği’nin 2018/493 sayılı kararı” ile ilgili sitenin erişiminin kesildiği bilgileri geldi.

TeknoSayfa ekibi olarak gerek TTNET gerekse de Turkcell 4G bağlantısı ile LiveLeak sitesine erişim sağlayamadık. Turk (.) net sistemi kullananlarda ise erişimin şimdilik açık olduğu belirtiliyor.

Önümüzdeki günlerde ilgili erişim engeli ile daha net bilgileri sizlere sunabileceğiz.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir