LinkedIn Messenger Kullanıcılarına GIF Desteği Sunmaya Başladı

Popüler sosyal medya uygulamaları bir bir GİF desteğini kullanıcılara sunarken LinkedIn Messenger uygulaması da bu özelliği duyurdu.

Popüler uygulamaların GIF sevdası artarak devam ediyor. WhatsApp, Instagram, Facebook gibi devlere ait uygulamaların ardından LinkedIn Messenger da GIF platformunu desteklemeye başladı. Tenor adında GIF platformu tarafından yapılan açıklamada LinkedIn için GİF desteği sunulmaya başlandığı açıklandı.

Bilindiği üzere kısa süre önce Google tarafından satın alınan Tenor, ilerleyen süreçte Google’ın görsel aramaları ile birlikte Gboard klavye uygulamasını farklı animasyonlarla canlandırmayı hedeflemişti. Artık Tenor, LinkedIn Messenger kullanıcılarına da hizmet vermeye başladı.

LinkedIn Messenger uygulamasına gelen özellikle birlikte artık kullanıcılar, mesajlaşma üzerinden GİF animasyonları gönderip alabilecekler. Ayrıca en çok tercih edilen GIF animasyonları da ek özellik olarak LinkedIn üzerinde gösterilecek. Şimdilik LinkedIn Messenger uygulamasını kullanan kullanıcıların yarısından fazlasına bu özelliğin ulaştırıldığı belirtilirken önümüzdeki günlerde tüm kullanıcıların bu özelliği kullanabilecekleri belirtildi.

Ünlü GIF platformu Tenor tarafından yapılan açıklamada LinkedIn Messenger üzerinden gönderilen mesaj sayısının geride bıraktığımız yıla göre %60 oranında artış olduğu belirtilirken bu platforma da GIF desteğinin getirilmesinin zorunlu hale geldiğine vurgu yapıldı.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir