LG G7 Modelinin Çıkış Tarihi ve Özellikleri Ortaya Çıktı

LG'nin uzunca süredir merakla beklenen G7 modelinin fiyat, genel özellik ve çıkış tarihi ile ilgili net bilgiler ortaya çıktı.
184
Çentikli Ekrana Sahip LG G7 Neo Çalışır Halde Görüntülendi

Güney Kore’li teknoloji firması LG’nin merakla beklenen amiral gemisi ile ilgili ilk ayrıntılar netlik kazandı. Geçtiğimiz günlerde akıllı telefon bölümünde küçülmeye gideceği ortaya çıkan ve bu anlamda birçok mühendisi ile yollarını ayıran LG’nin G7 modeli ile tepe modeller arasındaki rekabeti iyiden iyiye arttırması bekleniyor.

Firmanın G6 modeli kullanıcılarda oldukça büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. Birçok rakip firma amiral gemilerinde Snapdragon 835 işlemci setini kullanırken LG G6 modelinde ise Snapdragon 821 yonga seti kullanılmıştı. Ancak şirketin G7 modelinde benzer politikadan uzak duracağı gelen bilgiler neticesinde ortaya çıkmış oldu.

LG G7 Özellikleri

LG’nin yeni amiral gemisi çentikli OLED ekranla kullanıcılarının beğenisine sunulacak. Küçük ve incecik bir çentik bulunacak olan ekranda yakınlık sensörü, ışık sensörü, kamera ve hoparlör gibi donanımlar bu çentik bölümünde yer alacak.

Bugün Qualcomm firmasının en üst seviye işlemcisi olan Snapdragon 845 yonga setini kullanacak olan G7 modeli aynı zamanda 6GB RAM ile güçlendirilecek. Artırılabilir 64GB dahili depolama alanı ile geleceği netleşen cihazın aynı zamanda 128GB depolama alanı bulunan versiyonu da satışa sunulacak.

Güney Kore’li firmanın G7 modelinde de yapay zeka teknolojisini kullanacağı hemen hemen kesinleşirken cihazda 16MP çözünürlüğünde ön selfie kamerası yer alacak.

LG G7 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Yeni amiral gemi modeli G7, yaklaşık 2 ay sonra Mayıs ayında duyurulacak. Firmanın düzenleyeceği etkinlikte aynı zamanda yeni çevre birimlerini de tanıtması bekleniyor.

LG G7 modelinin Güney Kore piyasasında 850$ ila 900$ fiyat aralığında satışa sunulması beklenirken Avrupa ve ABD fiyatı konusunda herhangi bir ayrıntı alınamadı.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir