İşletmeler İçin WhatsApp Business Kullanıma Sunuldu

Geçtiğimiz günlerde YouTube için desteğini kullanıcılara sunan WhatsApp, şimdi de işletmeler için WhatsApp Business formunu ücretsiz olarak yayınladı. Bölgesel olarak kademeli bir şekilde sunulacak olan uygulamanın önümüzdeki haftalarda ülkemiz için de Google Play Store üzerinde yayınlanacağı belirtildi.

WhatsApp Business ile birlikte işletmelerin müşterilerine daha kolay bir şekilde dönüş yapabilmesini sağlayacak birçok özelliğin kullanıma sunulduğu belirtildi.

WhatsApp Business İşletmelere Neler Sunacak?

Geliştirilen yeni uygulama ile işletme profilleri oluşturularak müşterilere işletmenin tanımı, eposta adresi ve web sitesi gibi bilgiler kolaylıkla sağlanacak. WhatsApp Business uygulamasının mesajlaşma araçlarıyla da sık sorulan sorular için hızlı cevaplar ayarlanabilecek ve gönderilen mesajların okunma istatistiklerine rahatça erişilebilecek. Kullanılan işletme numarası ile kullanıcılar daha güvenli mesajlaştıkları hissini duyabilecek.

WhatsApp business uygulaması zaman içinde onaylı hesaplar da kullanıma sunacak. Aynı zamanda WhatsApp Web arayüzü ile bilgisayar üzerinden de uygulama kullanılabilecek.

İşletmeler aldıkları mesajlar üzerinden web sürümü ile de tam kontrol sahibi olabilecekler. Bunun yanında müşteriler de istemedikleri mesajları rahatlıkla engelleyebilecekler.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir