iPhone X Üretimleri Arttırıldı

Apple iPhone X şüphesiz üretmesi zor bir cihaz. Öyle ki iPhone 8 ve iPhone 8 Plus çıktıktan sonra X modelinin raflara düşmesi bir aydan fazla vakit aldı ve hâlâ stoklar son derece kısıtlı. Ön satın alım yapanların siparişlerinin ulaşması için haftalar belirlenirken, çıkıştan sonra üretim oranları arttırıldı.

Üretim Hız Kazandı

Yavaş yavaş iPhone X’in çıkışı hızlanırken, dün de Türkiye dahil olmak üzere 13 farklı ülkede daha çıkış yapmıştı. Bu yüzden de çıkış sonrası stoklar hızlandı ve bekleme süreleri 1-2 haftaya kadar düştü.

Bugüne kadar daima verdiği güvenilir bilgilerle tanınan KGI Securities’ten analist Ming-Chi Kuo da konuya dair açıklamalarda bulunurken, Apple’ın üretimi ciddi ölçüde arttırdığını söyledi. Apple’ın üretim problemlerini aştığı dile getirilirken, buna göre firma şu anda her gün 450 bin ile 550 bin arası iPhone X üretimi gerçekleştiriyor. Çıkışın öncesindeki haftalarda ise bu rakam 50 bin ile 150 bin arası değişiyordu.

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple’ın iPhone X’i çıkardığı gün elinde sadece 2-3 milyon kadar cihaz vardı ve bu yüzden de herkes alamadı. Şimdi ise üretimin artmasıyla beraber hem telefonları bekleyenlere ulaştırılacak, hem de yenileri hızlı şekilde raflarda yerini alacak.

Kimileri iPhone X’in 999 dolarlık fiyatından ötürü ilgi görmeyeceğini söylese de, telefona ilgi beklenenden daha fazla oldu.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir