iPhone X Klonu 375 Dolara Satışa Çıkıyor

Apple’ın ürünleri dünya genelinde büyük beğeni toplamaya devam ederken bu popülariteyi kazanca dönüştürmek isteyen Çinli firmalar da bu ürünleri kopyalama yollarından hiç vazgeçmiyor. 10. yıla özel olarak kullanıcılara sunulan iPhone X modeli de Çinli bir akıllı telefon üreticisi tarafından klonlanmış gözüküyor.

Çinli Leagoo firması bilindiği üzere ilk iPhone klonunu geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Leagoo S9 adı ile kullanıcılara sunulan cihazın tasarımı iPhone X modeli ile birebir aynı olarak oldukça dikkat çekmişti.

Bir başka Çinli firma Noa, çentikli ekran akımına katılan firmalardan oldu. Geliştirdiği N10 modeli ile çentikli ekran teknolojisine giriş yapan firmanın ürünü 6.2inç boyutunda ekrana sahip ve çözünürlüğü ise 2160×1080.

MediaTek MT6763 yonga setli işlemciyi kullanan Noa N10 modeli 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı bulunduruyor. Sony tarafından üretilen 16MP çözünürlükte iki adet kamerası bulunan cihaz 375 dolar etiket fiyatıyla satışa sunulacak. Cihazda işletim sistemi olarak Android 8.0 Oreo yer alacak.

Tekno Sayfa
Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir