YouTube Önizleme Özelliği Kullanıma Sunuldu

YouTube Önizleme Özelliği Kullanıma Sunuldu

Dünya genelinde aylık 1.5 milyar aktif kullanıcısı bulunan popüler video sitesi YouTube'dan kullanıcılarını hoşnut edecek olan özellik kullanıma sunuldu. Yaklaşık olarak bir yıldır üzerinde çalışılan ve test aşamalarına başlanan önizleme özelliği bu sürecin ardından bugün aktifleştirildi. Gelen önizleme özelliği ile artık spam ve kullanıcıları yanıltıcı videolara son darbe de vurulmuş oldu.

Google'ın sahibi olduğu YouTube her geçen gün büyümesine devam ederken kullanıcı odaklı geliştirmelerine de devam ediyor. Tasarımında yaptığı yeniliklerin ardından kullanıcı deneyimini arttıracak özelliklere odaklanan firma, yaklaşık olarak bir yıldır test sürecinde tuttuğu özelliği sonunda site üzerinde aktifleştirdi ve tüm kullanıcıların kullanımına sundu.

Video paylaşım sitelerine ilgi duyan birçok kullanıcının aslında önizleme özelliğine aşina olduğunu biliyoruz. İmleci video üzerine getirdiğimizde video içinden Bahis Siteleri kullanıcıya birkaç adet kesitler halinde görseller sunan önizleme özelliğinin kullanıma sunulmasıyla beraber artık YouTube üzerinde sıklıkla gördüğümüz video ile alakasız, tamamen kullanıcı çekmeye yönelik içeriklerden de kaçınılmış olacak.

Önizleme Özelliği Chrome ve Opera Tarayıcılarında Aktif


Şuan için Google Chrome ve Opera tarayıcıları üzerinden bu özellik sorunsuz olarak kullanılabiliyor. Ancak mobil platform için henüz önizleme özelliği getirilmedi ve uygulamaya eklenip eklenmeyeceği konusunda da net bilgi verilmedi.

YouTube tarafından kullanıma sunulan önizleme özelliğinde video sahiplerinin önizleme ile çıkacak olan görüntüleri seçebilme şansı da bulunmuyor. Bu da kullanıcıyı yanıltan görsele sahip videolara büyük darbe vuracak gibi görünüyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2017, 11:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER