YouTube, Logan Paul'un Kanalının Reklam Gelirlerini Askıya Aldı

YouTube, Logan Paul'un Kanalının Reklam Gelirlerini Askıya Aldı

Ünlü youtuber Logan Paul, geçtiğimiz dönemde yaşadığı bir sıkıntı ile gündeme gelmişti. Video platformu üzerinde 16 milyondan fazla aboneye sahip olan Logan Paul, bu kararla birlikte ikinci şokunu yaşadı.

YouTube üzerinden aylık 1 milyon dolardan fazla reklam geliri kazanan Logan Paul'un kanalının reklam kazanma özelliği devre dışı bırakıldı. Bu kararın altında Paul'un son dönemde paylaştığı uygun olmayan içerikler olduğu düşünülüyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda kanaldan intihar eden bir kişinin son görüntülerine yer verilmişti.

Geçen ay Logan Paul'a ait kanalda yayınlanan "Japonya'nın intihar ormanında bir Favoribahis ceset bulduk" adlı videoda yer alan görüntüler sosyal medya üzerinden büyük tepki ile karşılanmıştı. Logan Paul daha sonra yaptığı açıklamada üzgün olduğunu belirterek abonelerinden özür dilemişti. Kısa süre içinde silinen video tepkileri dindiremezken video paylaşım sitesine kanalın silinmesi ile ilgili kampanyalar üzenlenmişti.

Geçtiğimiz günlerde Logan Paul yayınladığı bir video ile YouTube'a geri döneceğini açıklamış ve video paylaşımına tekrardan başlamıştı. Ancak YouTube'un reklam sponsorlarının rahatsızlıkları sonrası YouTube kesin bir yola başvurarak Paul'a en büyük darbeyi vurmuş oldu.

SocialBlade tarafından yayınlanan verilere göre Logan Paul, YouTube üzerinden aylık 1.2 milyon dolar reklam geliri elde etmekte idi. YouTube'un bu kanala ait reklamları askıya almasının süresiz olup olmadığı bilinmiyor. Ayrıca 16 milyondan fazla takipçisi olan Paul'un bu duruma tepkisinin ne olacağını önümüzdeki günlerde görebileceğiz.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2018, 23:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER