YouTube'a Zaman Sınırlandırma Aracı Geliyor!

YouTube'a Zaman Sınırlandırma Aracı Geliyor!
Son yılların en popüler platformlarından biri haline gelen YouTube yeni özelliği ile kullanıcıların sitede geçirdiği süreyi kısıtlamalarını sağlayacak!

Google tarafından geliştirilen proje sayesinde YouTube’da çok fazla vakit geçiren kullanıcılara belirli aralıklarla uyarı gönderecek. Yeni güncelleme ile birlikte gelecek mola uyarısı ile kullanıcılar artık site üzerinde aşırı zaman harcamaktan ve videolara dalıp zamanın nasıl geçtiğinden hayıflanmaktan kurtulacak.

Digital Wellbeing projesi kapsamında birçok yeniliği farklı alanlardaki uygulamalarına getirmeyi planlayan Google işe ilk olarak YouTube’dan başlıyor. Mola uyarıcısı olarak adlandırılan yeni özellikle birlikte ziyaretçiler artık çeşitli zamanlarda uyarı mesajları ile karşılaşacak. Son güncelleme ile birlikte geleceği açıklanan özellik sayesinde artık video izlerken süre yönetimini kendi elimize alabileceğiz. Bu sayede Pinbahis Arif’in Manchester’a aradığı golü ararken zamanın hunharca akıp gitmesine engel olabileceğiz.

Çok Vakit Geçirdiğimizde YouTube Bizi Uyaracak!


youtube-watch-time

YouTube’a giriş yapan bir kullanıcı ilk olarak abone olduğu kanallar tarafından yayımlanan videoları ve bildirimleri görebiliyor. Yeni uygulama ile birlikte istediğiniz zaman dilimi kadar bildirimleri kapatabileceksiniz. Bunun yanı sıra uzun süreli videolarda 15, 30, 60, 90 ve 180 dakikalık aralıklarla uyarılar alabileceğiz. Özellikle bu süreler kullanıcılar tarafından ayarlanabiliyor.

Yeni özellik özellikle ebeveynlerin işini kolaylaştıracak. Bu yöntem ile artık aileler çocuklarına internette zaman sınırlandırması getirebilecek.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 20:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER