YouTube'a Gizli Mod Özelliği Geliyor!

YouTube'a Gizli Mod Özelliği Geliyor!

Google tarafından geliştirilen bir takım uygulamada hali hazırda bulunan gizli mod özelliği uygulama üzerinde hareketlerinizin izlenmesini veya takip edilmesini önleyen bir özellik olarak bilinmektedir. Kullanıcılar genellikle herkes tarafından kullanılan bir bilgisayarda Chrome ve benzeri uygulamaları kullandıklarında gizli mod ile belli bir mahremiyet oluşturabilmekte. Ortaya atılan iddialara göre Google, YouTube uygulamasına da bir gizli mod getireceği düşünülüyor.

Android Police’ın yayımladığı bir rapora göre uygulamaya getirilecek özellik sayesinde kullanıcılar oturumlarını kapattıktan sonra tüm etkinlikler ortadan kalkacak. Raporda yayımlanan görselde özellik yalnızca birkaç kullanıcıda görüldüğü ortaya çıktı. Henüz etkinleştirme ekranına sahip olmayan özellik sunucu tarafından otomatik olarak bir kullanıcıya sunuluyor. Henüz test aşamasında olan özelliğin şanslı kişiler tarafından test edildiği belirtiliyor.

youtube-gizli-mod

YouTube’da hali hazırda bulunan izleme ve arama geçmişini gizle özelliği yer alıyor. Bu özellik sayesinde izlediğiniz bir videoyu geçmişte görüntüleme imkanınız bulunmuyor. Google tarafından geliştirilen Gizli Mod özelliğinde ise mevcut oturumunuz yerine gizli bir oturum aktif oluyor ve tüm etkinliğiniz gizlenmiş oluyor.

Gizli Mod Ne Zaman Gelecek?


Henüz test aşamasında olan yeni özelliğin resmi olarak YouTube’a ne zaman geleceği açıklanmadı. Ancak önümüzdeki aylarda YouTube’a gelecek güncelleme ile birlikte bu özelliğin aktif edileceği düşünülüyor.
Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 00:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER