Wi-Fi Bağlantıları WPA3 Standardı İle Daha Güvenli Hale Geliyor

Wi-Fi Bağlantıları WPA3 Standardı İle Daha Güvenli Hale Geliyor
Bilgisayarlar veya cep telefonlar gibi akıllı cihazların internet bağlantısı için kullandığımız Wi-Fi ağlarının güvenlik standartlarında iyileştirmeye gidiliyor. Artık WPA2 sonrası WPA3 standardı bağlantı güvenliğimizi sağlamak için kullanıma giriş yaparken artık ağ üzerinde verileri korumak ve saldırganlardan korunmak çok daha kolay hale gelecek.

WPA3 standardı ile özellikle kablosuz bağlantıların özellikle yüksek güvenlik standartlarını taşımaya başlayacakları öngörülüyor.

İlk çıktığı dönemde basit şifrelerle kırılabilen bu ağ sistemleri nedeniyle kullanıcıların veri gizliliği konusunda büyük sorunlar yaşandığı gözlenmiş ve birçok skandal olaylar gün yüzüne çıkmıştı. WPA2 sistemlerinde sıkça gözlenen olumsuz durumların önüne geçebilmek için daha iyi standartlara ihtiyaç doğdu.

Qualcomm, bir adım daha ileriye giderek mobil ve altyapı ürünlerinde sektörün en yeni Wi-Fi güvenlik korumalarının kullanılacağını duyurdu. Qualcomm Technologies Wi-Fi Alliance’ın üçüncü nesil güvenlik suiti Wi-Fi Korumalı Erişim’ini (WPA 3) destekliyor.En son ve en güvenli olan bu protokol, kullanıcı şifrelerine dayanıklı koruma ve hem genel hem de özel Wi-Fi ağlarında daha güçlü gizlilik sunuyor.

Qualcomm Technologies, istemci cihazlar, WCN3998 ve IPQ807x AP platformu için geliştirilen ve yakın zamanda lanse edilen 2×2 802.11ax ile kullanıma hazır çözümün de dahil olduğu bu gelişmiş güvenlik özelliklerini uygulayacağını duyurdu.
Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 00:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER