Walmart Paketleri Doğrudan Eve Bırakacak

Walmart Paketleri Doğrudan Eve Bırakacak

Walmart bugün bir duyuru yaparak yeni servisinin testlerine başladığını, August akıllı ev cihazları kullanan müşterilerin faydalanabileceğini açıkladı. August kapı zili ve güvenlik kamerası olan kişiler, Walmart’tan satın aldıkları ürünleri kapısında değil doğrudan evinin içinde bulacak. Testlerde online manav ürünleri de denenecek ve bu paketler sadece evin içine değil, aynı zamanda buzdolabı ya da derin dondurucuya bırakılacak. Tabii eğer istenirse ve koşullar uygunsa.

Müşteri Her Aşamadan Haberdar Olacak


Walmart, testlerin yakın zamanda Silikon Vadisi bölgesindeki seçilmiş müşterilerle başlayacağını dile getirirken, böylece ne derece verimli olduğu görülecek. Müşteriler August akıllı kilitlerini buna göre ayarlayacak ve eve gelen paketçilere tek seferlik giriş hakkı tanıyacak. Bu akıllı ev cihazları sayesinde müşteriler bütün Pulibet sipariş aşamasını başlangıçtan sonuna kadar görebilecek, mobil cihazlarına bildirimler yollanacak.

Siparişler Deliv tarafından halledilecekken, sürücülere tek seferlik bir giriş kodu verilecek ve böylece müşterinin evine girerek siparişi bırakabilecek, manav ürünlerini ihtiyaç duyuluyorsa buzdolabı içine koyacak.

August, Walmart ile ortak çalışmaya giren ilk akıllı ev şirketi olurken, eğer testler başarılı olursa ileride servisler de yaygınlaşabilir. Firma yeni servisin fiyatlandırma politikası hakkında henüz bir açıklama yapmadı fakat fiyat yerine ilk başta servisin kalitesine odaklanılacak. Bir diğer deyişle, Walmart müşterilerin bu servise kaç para ödeyeceğini öğrenmeye çalışacak.

Walmart, testlerin ne kadar süreceğine dair bir açıklama ise yapmadı.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2017, 11:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER