Ünlü YouTuber Logan Paul'a Ait YouTube Kanalı Kapatıldı

Ünlü YouTuber Logan Paul'a Ait YouTube Kanalı Kapatıldı

Popüler video paylaşım sitesi YouTube, Logan Paul'a ait kanalda yer alan Bir Japon'a ait cansız bedeni içeren videoya gelen tepkiler sonrası ünlü Youtuber'in kanalını kapattı.

Dünyanın en çok izlenen YouTube kanalları arasında yer alan Logan Paul'a ait kanalda geçtiğimiz günlerde Japonya'da bulunan ve intihar ormanı olarak bilinen Aokigahara'da intihar eden bir Japon'un görüntüleri yayınlanmıştı.

Videoya gelen sayısız tepkinin ardından Logan Paul tarafından özür dilediği bir video paylaşılsa da tepkiler dinmemiş ve özellikle sosyal medya üzerinden Logan Paul'a ait sayfanın kapatılmasına destek için kampanya başlatılmıştı. Paul ise sonradan yayınladığı özür videosunda affedilmeyi beklemediğini belirtirken yanlış yönlendirildiğini ifade ederken olay sonrası derinden etkilendiğini de ayrıca beyan etmişti.

YouTube üzerinde 15 milyon takipçisine yazılı açıklama yapan Logan Paul; "Bu videoyu asla paylaşmamalıydım, o an kameraları durdurup yaşananlara son vermem gerekirdi ama yapmadım." diyerek yaşadığı üzüntüyü ifade etmişti.

Skandal video sonrası ünlü YouTuber'e ait kanal kapatılarak markaların platform içerik yaratıcılarının % 5'inin reklam sattığı YouTube'un 'Tercih Edilen Programlar' listesinden de kaldırıldı.

Aynı zamanda planlanan tüm orijinal içeriklerin de rafa kaldırıldığı belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2018, 03:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER