Twitter’dan çok beklenen özellik geliyor

Twitter’dan çok beklenen özellik geliyor

Sosyal medya platformu Twitter her ne kadar çok popüler olsa da bazı eksik özellikleri, kullanıcıların rahat hissetmemesine neden oluyor. Twitter da kullanıcılarının rahat bir deneyim yaşaması için yeni özellikler ekleyerek eksikliklerini gideriyor. Twitter, son olarak kullanıcılarının rahatsız olmaması için bahsetmeme özelliğini test etmeye başladı.

Twitter Güvenlik, bugün kendi hesabından yaptığı paylaşımla bahsetmeme özelliğini test ettiklerini resmen duyurdu. Fonksiyon, kullanıcıların istemediği konuşmalardan ayrılmalarını sağlayacak. Bahsetmeme fonksiyonu etiketlendikleri tweetin yanında yer alacak üç nokta ile kullanılacak. Twitter Güvenlik, yaptığı paylaşımda bu özellikle kullanıcıların huzurunu sağlamak istediklerini açıkladı.

Platform, özelliği yakın zamanda kararlı sürüme getireceklerini fakat şimdilik sadece masaüstü sürümde kullanılabileceğini açıkladı. Twitter bahsetmeme özelliği sayesinde kullanıcılar artık istemedikleri konuşmalardan çıkacaklar ve bildirim trafiğine maruz kalmayacaklar.

How do you say “Don’t @ me,” without saying “Don’t @ me”?

We’re experimenting with Unmentioning—a way to help you protect your peace and remove yourself from conversations—available on Web for some of you now. pic.twitter.com/rlo6lqp34H

— Twitter Safety (@TwitterSafety) April 7, 2022
Twitter, son zamanlarda yaptığı güncellemelerle güvenlik açısından kullanıcılarına rahat bir alan sağlamaya çalışıyor. Son olarak duyurduğu düzenleme butonu çok ses getirmiş olsa da gizlilik ve güvenlik açısından suistimal edilip edilmeyeceği merak içinde bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER