Twitter’a rest

Twitter’a rest

Tweet’leri kripto para piyasalarındaki hareketi dikte edecek kadar etkili olan Elon Musk, son olarak Twitter’a rest çekti. Twitter‘ın ifade özgürlüğü ilkesine bağlı kalıp kalmadığını soran CEO, bugün yeni bir Tweet ile dikkatleri çekti.

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarla sık sık gündemde yer alan Elon Musk, tekrar gündemde. Musk, bu sefer Twitter hakkında yaptığı paylaşımlarla dikkat çekti. Tesla CEO’su, geçtiğimiz günlerde Twitter’ın ifade özgürlüğüne bağlı kalıp kalmamasıyla ilgili bir anket yaptı. Bunun ardından ise takipçilerine konuya ilişkin pek çok soru sordu.

Bunun ardından anket sonuçlarının önemli olduğunu ve ona göre oy vermelerini istedi. Yakın zamanda Musk, Twitter algoritmasındaki ‘fiili önyargı‘ konusunda endişesini paylaştı. Musk’ın Twitter algoritmasının açık kaynak olması gerekip gerekmediği konusundaki anketine yanıt olarak, şirketin CEO’luğundan ayrılan Twitter kurucusu Jack Dorsey, “Hangi algoritmanın kullanılacağı veya kullanılmayacağı herkese açık olmalıdır.” dedi.

Elon Musk konuyla ilgili son Tweet’inde ise, yeni bir platform kurup kurmayacağıyla ilgili kafaları karıştırdı. Yaptığı paylaşımda, Twitter’ın demokratik olmadığını ve yeni bir platforma ihtiyaç olduğunu vurguladı. Bununla birlikte attığı Tweet’ler pek çok tartışmaya neden oldu. Bazıları Twitter gibi platformların değişikliğe uyması gerekmediğini söylerken, birçok kişi de kendi sosyal medya platformunu kurma konusunda Musk’ı teşvik etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER