TV’de YouTube kullananlara müjde

TV’de YouTube kullananlara müjde

Son yıllarda üretilen televizyonları özel kılan detaylardan biri, Android gibi işletim sistemleriyle çalışıyor olmalarıdır. Eskiden televizyonlar sadece uydu alıcısıyla geleneksel medyanın yayınlarını izletirken, son yıllarda bu durum değişti. Artık pek çok insan dijital medyayı büyük ekranda izlemek için televizyon alıyor. Akıllı televizyon kullanıcılarının en sık ziyaret ettiği uygulamalardan biri olan YouTube TV, 5.1 ses desteği ile büyük ekranlarda daha iyi bir deneyim sunacak.

Uygulama 5.1 ses sistemleriyle kullanılabilse de gerçek deneyimi sunamıyordu. Bu tamamen yazılımsal bir eksiklikten kaynaklıydı ve desteği sunulduğunda harika deneyim sunan 5.1 teknolojisinin YouTube’a nihayet geldiğini görmek sevindirici.

Eğer evinizde 5.1 surround ses sistemi varsa ve bunu YouTube’da verimli şekilde kullanmak istiyorsanız birkaç adım var. Öncelikle televizyonunuzun çok eski olmaması gerekiyor, zira YouTube’un son sürümleri sadece eski olmayan Android TV’lere yüklenebiliyor. Eğer uyumluluk ile ilgili bir sorununuz yoksa YouTube uygulamasını güncellemek ilk iş olmalı.

Güncellemeyi yaptıktan sonra ses sistemini televizyonunuza bağlamalısınız. Bunun ardından 5.1 desteği aktif olacak. Ancak her videoda bu deneyimi almanız mümkün değil. Yalnızca desteklenen videolarda 5.1 kullanılabiliyor. YouTube’daki 5.1 surround testi videolarını açarak ses sisteminin nasıl çalıştığını gözlemleyebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER