Stranger Things Dizisinin Montauk Filminden Çalıntı Olduğu İddia Ediliyor

Stranger Things Dizisinin Montauk Filminden Çalıntı Olduğu İddia Ediliyor
İlk iki sezonuyla dizi dünyasında toplistlere girmeyi başaran Netflix yapımı Stranger Things dizisinin üçüncü sezonunun çekimlerine başlanacağı bugünlerde oldukça şaşırtan bir iddia ortaya atıldı. 2012 yılında yapılmış olan Montauk adlı filmin yönetmeni olan Charlie Kessler, kendi projesinin bu dizide çalındığını iddia etti. Kessler'e yanıt ise gecikmedi ve iddiaların asılsız olduğu belirtildi.

Stranger Things dizisi Netflix platformunda oldukça ilgi gördü. İlk iki sezonu sona eren dizinin üçüncü sezon çekimleri öncesinde bu dizinin çalıntı olduğu iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

2012 yılında yapılmış olan kısa film temalı Montauk yönetmeni Charlie Kessler, Stranger Things dizisindeki fikirlerin kendisine ait olduğunu iddia etti. Kessler, 2014 yılında Tribeca Film Festivali'nde Matt ve Ross Duffer ile tanıştığını ve onlara Montauk projesinden bahsettiğini ve senaryoyu bu yönetmenlere sunduğunu ancak ilerleyen zamanda Duffer'ların bu fikir ve Betxlarge senaryoları kullanarak Stranger Things adlı diziyi yarattıklarını belirtti.Geçtiğimiz günlerde mahkemeye de başvuran Kessler, Matt ve Ross Duffer'a karşı dava açtı. Mahkemeye sunulan iddialara göre The Montauk Project adlı proje, Duffer'lar tarafından oluşturulan Stranger Things dizisini geliştirme aşamalarında kullanıldı.

Deadline tarafından yayınlanan raporlara göre ise Stranger Things dizisinin Netflix üzerinden ilk onay aldığı 2015 yılında projenin isminin Montauk olduğu bilgilerine erişildi.


Netflix Henüz Açıklama Yapmadı


Ünlü dizi ve tv programları platformu Netflix, gündeme gelen Stranger Things iddiaları için henüz bir açıklama yapmadı. Dizinin yapımcıları Matt Duffer ve Ross Duffer ise avukatları aracılığıyla bir basın bildirisi yayınladı.

Yayınlanan bildiride Kessler'in iddialarının asılsız olduğuna dikkat çekilirken Montauk adlı kısa filmi hiç seyretmediklerini ve Kessler ile de herhangi bir görüşme yapmadıklarını belirtilirken yaratıcı ve çalışkan insanların çalışmalarından kar etmek amacıyla yapılmış bir hamle olduğunu düşündüklerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2018, 21:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER