Star Wars: The Force Awakens Netflix'e Geldi

Star Wars: The Force Awakens Netflix'e Geldi

Star Wars: The Last Jedi’ın çıkışına sadece birkaç hafta kalmışken, herkes serinin yeni filmini merakla bekliyor. Bu sırada üçüncü üçlemenin ilk filmi olan The Force Awakens – Güç Uyanıyor ise İngiltere’deki Netflix’te gösterime sunuldu.

Disney Yapımı Yeni Star Wars


J.J. Abrams tarafından çekilen 2015 yapımı Star Wars: The Force Awakens, bugünden itibaren İngiltere’deki Netflix’te yerini aldı. Disney ve Netflix tarafından bir anlaşma yapılırken, başarılı filmin ilerleyen dönemlerde farklı ülkelere de sunulması söz konusu.

Fakat her türlü Star Wars filmleri Netflix’te sadece belli bir süre boyunca kalacak. Bunun sebebi de Disney’in 2019 yılında kendi yayın platformunu açacak olması ve bu tarihten sonra muhtemelen Star Wars filmleri sadece Disney’in kendi servisinde bulunacaktır. Hatta stüdyo bir süre önce Star Wars’un TV filmi için de planları olduğunu dile getirmişti.

The Last Jedi adlı yeni film ise 15 Aralık’ta tüm dünyada gösterime girecek ve sadece birkaç hafta kaldı. Yeni filmin izlenme rekorları kırması beklenirken, ABD’de ilk üç günde 215 milyon dolar hasılat yapacağı söyleniyor. The Force Awakens ise ilk hafta sonunda bu ülkede 247 milyon dolar gelir elde etmişti ve tüm zamanların en büyük ikinci çıkışını gerçekleştirmişti. Böylece 2015 yılında çıkan Jurassic World’ün de önüne geçmişti.
Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2017, 22:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER