Spotify Yapay Zeka Sistemli Kendi Sesli Asistanını Geliştiriyor

Spotify Yapay Zeka Sistemli Kendi Sesli Asistanını Geliştiriyor

Spotify tarafından geliştirildiği öne sürülen sesli asistanla ilgili ilk bilgiler netlik kazanmaya başladı.Amazon'un Alexa ve Apple'ın Siri asistanları gibi yapay zeka ile desteklenecek olan Spotify asistanı bu alanda yeni bir rekabet oluşturabilir.

Şu an Siri ve Google Asistan gibi yapay zekaya sahip asistanlarla birlikte sesli komutlara yanıt verebilen Spotify'in kendi asistanı için çalışmalara başladığı iddia edildi. Gelecek olan yeni sesli asistanla birlikte herhangi bir şarkı veya şarkıcının adını söylemenizle herhangi bir fiziksel temas olmaksızın o şarkının çalması veya sanatçıya ait sayfanın açılması sağlanacak.

İlk görüntüleri Jasminbet ortaya çıkan Spotify asistanının ilk aşamada sesli komutlara yanıt vereceği daha sonraki aşamada yapay zeka ile bu asistanın güçlendirileceği belirtildi.Spotify tarafından test aşamalarına başlanan sesli komut özelliği, bu testlerden olumlu sonuç alınması durumunda kullanıma sunulacak. Ardından bu sesli komut ile temeli atılan sisteme yapay zeka teknolojisi eklenecek. Firmanın kendi sesli asistanından oldukça ümitli olduğu ve gelişimini tamamladıktan sonra Siri, Alexa ve Google Asistan gibi sesli asistanlara rakip olabileceği belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER