Snapchat'in Hikayeler Özelliği YouTube'a Reels Adı İle Geliyor

Snapchat'in Hikayeler Özelliği YouTube'a Reels Adı İle Geliyor

Google'ın sahibi olduğu YouTube da Snapchat'in "Hikayeler" özelliğinden esinlenerek yeni bir özelliği kullanıcılarına sundu. Reels adı ile tanıtılan bu özellik sayesinde ilk olarak Snapchat üzerinde gördüğümüz ancak sonra sırayla Facebook, Instagram gibi uygulamalara da gelen "Hikayeler" özelliği video izleme platformuna da gelmiş oldu.

Popüler sosyal medya siteleri arasında yer alan Snapchat, bilindiği üzere "Hikayeler" özelliği ile ünlenmiş ve bu özellikle kullanıcılar güç içinde oluşturmuş oldukları görsel içerikleri arkadaşlarına bir durum bilgisi olarak paylaşmalarına olanak sağlıyordu. Snapchat üzerinde 24 saat Pasgol geçtikten sonra silinen bu hikayelere benzer bir özellik YouTube'a da geldi. Reels adı ile gelen bu özellik ile birlikte video içeriklerini oluşturan kullanıcılar hikayelerini de aboneleri ile paylaşabilecek.

Henüz tam olarak detayları netleşmese de Reels özelliğinin içerik oluşturucularının videolarının bulunduğu bölümden ayrı bir sekme ile açılacağı belirtiliyor. Bu özellik ile birlikte video paylaşımı yapmadan da abonelerle etkileşime geçebilecek olan kullanıcılar, bu durum için video paylaşmak zorunda kalmayacaklar.

Ayrıca yapılan açıklamada Reels uzunluğunun 30 saniye ile sınırlandırılacağı belirtilirken bu içeriğe filtreler, metinler, çıkartma veya bağlantılar eklenebilecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 01:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER