Quick Charge 4.0 Teknolojisi İle Gelecek İlk Telefon Modeli Açıklandı

Quick Charge 4.0 Teknolojisi İle Gelecek İlk Telefon Modeli Açıklandı

Dünyanın en büyük mobil işlemci üreticisi olarak bilinen Qualcomm tarafından geliştirilen son teknolojili işlemciler artık hızlı şarj desteğini de bünyesinde bulunduruyor. Bunun yanında işlemci yongalarını geliştirmeye devam ederken diğer yandan da hızlı şarj teknolojisini geliştirmeye devam eden Qualcomm, Quick Charge 4.0 teknolojisini de duyurdu. Böylece şirketin yeni tepe model yonga setlerini kullanacak olan akıllı telefon modellerinin Quick Charge 4.0 teknolojisini destekleyecekleri açıklandı.

Dev işlemci üreticisi tarafından Quick Charge 4.0 teknolojisini destekleyen akıllı telefon modellerinin listesi yayınlandı. Yalnız listede şu an sadece bir adet akıllı telefon modeli bulunuyor. Bu durum hızlı şarj desteğinin geliştirilmiş versiyonunu bekleyen kullanıcılarda hayal kırıklığı yaşatsa da Quick Charge 4.0 destekleyen tek akıllı telefon Razer Phone Lunabit olarak gösterildi!

Qualcomm'un yıl sonuna kadar birçok akıllı telefon modelini listeye eklemesi bekleniyor. ZTE Nubia Z17 modelinin listede yer almaması oldukça ilgi çekerken önümüzdeki aylarda duyurulması beklenen LG G7 modelinin de Quick Charge 4.0 desteği ile geleceği düşünülüyor.Quick Charge 3.0 teknolojisi ile desteklendiğinde 4.0 versiyonunun %20 daha hızlı ve %30 daha verimli şarj sunduğu belirtiliyor. Yeni hızlı şarj teknolojisi ile akıllı telefonların 5 dakika şarj ile 5 saat kullanım imkanı sunacağı iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2018, 14:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER