Qualcomm'un 5G Teknolojisi Hız Olarak 3022 Mbps Değerlerini Gördü

Qualcomm'un 5G Teknolojisi Hız Olarak 3022 Mbps Değerlerini Gördü

Qualcomm'un bu sıralar üzerinde fazlaca mesai harcadığı 5G bağlantı teknolojilerinde test aşamaları yüz güldürücü sonuçları beraberinde getirdi. Teorikte 5G teknolojisinin getireceği hız limitlerinin ne kadar olacağını az çok tahmin edebilsekte firmanın 5G hız testleri inanılmaz değerleri ortaya koydu.

İspanya'nın Barcelona kentinde düzenlenen MWC 2018 etkinliklerinde Qualcomm tarafından düzenlenen 5G simülasyon testlerinde gelecek yıllarda internetin yeni teknolojilerle birlikte ne kadar hızlanacağını ortaya çıkarmış oldu.

Yapılan 5G testinde Frankfurt ve San Francisco arasında Bahsine gerçek yaşam koşulları altında bir test gerçekleştirilirken bu testlerde LTE ile 5G arasındaki farklar kıyaslandı. 4G LTE bağlantı teknolojisi 150.1 Mbps gibi bir hız elde ederken 5G teknolojisi ise 3022 Mbps gibi inanılmaz değerleri görmeyi başardı. Test aşamalarında 4G'nin 56 Mbps hız değerlerini gördüğü yerlerde 490 Mbps değerlere kadar ulaşan 5G teknolojisi yakın gelecekte internet bağlantılarının kullanacağı inanılmaz hız değerlerini gözler önüne serdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2018, 00:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER