OnePlus 5T YouTube'da Sağlamlık Testine Girdi

OnePlus 5T YouTube'da Sağlamlık Testine Girdi

Yıllar boyunca Çinli telefon üreticisi OnePlus hem uygun fiyatlı, hem de başarılı akıllı telefonlar yaptı ve hayal kırıklığı yaşatmadı. Fakat aynı durum son amiral gemisi OnePlus 5T için de geçerli mi? Bu tip videolarla tanınan popüler YouTube yayıncısı JerryRig Everything bu sefer de OnePlus 5T’yi eline aldı ve sağlamlık testine soktu.

Testler Başarılı Geçti


Testlere önce standart ekran çizilmesiyle başladı ve OnePlus 5T bu aşamayı başarıyla geçti. Gorilla Glass 5 ekran sayesinde çizikler sorun yaratmadı. Öndeki 16MP kamera da aynı sağlam camı kullanırken, buraya da cebinizdeki Goldenbahis anahtarlar ya da bozuk paralar herhangi bir zarar veremiyor.

Arka tarafta ise alüminyum bir tabaka yer alırken, jiletle kolaylıkla hasar görüyor fakat günlük kullanımda herhangi bir sorun yaratma ihtimali yok. Parmak izi tarayıcısı ise seramik malzemeden yapılmış ve çiziklere karşı dayanıklı.

Ateşe Karşı Dayanıksız!


OnePlus 5T’nin başarısız kaldığı tek yer ise yanma testleri oldu. 6 inçlik AMOLED ekran yanığa karşı dayanamazken, sıradan bir çakmak ateşi kullanıldı. Ateşten sonra da bu sefer bükülme testi yapıldı ve telefon başta biraz esnese de, daha sonra herhangi bir şey olmadı.

JerryRigEverything’in yayınladığı dayanıklılık videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

https://www.youtube.com/watch?v=qv9Gt38LOKQ

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2017, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER