NFT dünyası sallandı

NFT dünyası sallandı

Son dönemde fazlaca popüler hale gelen NFT tabirini duymayan kalmadı. Dijital bir varlığın benzersiz olduğunu ve bu nedenle birbirinin yerine geçemeyeceğini onaylayan, blok zinciri adı verilen bir dijital defterde depolanan veri birimi şeklinde açıklayabileceğimiz bu tokenler, artık hayatımızın her alanında karşımıza çıkmaya başladı.

NFT sektörünün son yıllarda yaygınlaşması ve bu alanda milyon dolarların dönmesi nedeni ile siber saldırı ya da bu gibi yanlışlıkla değerinin çok altına satılma olayları ile karşılaşmaya başladık. Bunlara bir yenisi de dino_dealer adlı NFT satıcısı ile eklendi.

Çeşitli renkli kayaları betimleyen, 2017’den kalma, erken dönem Ethereum tabanlı ve değiştirilemez bir token koleksiyonu olarak bilinen 100 EtherRock eserinden sadece biri konumundaki NFT’nin 444 ETH (1 milyon 150 bin dolar) karşılığında alıcısını bulması beklenirken yanlışlıkla 444 wei (1 centin altı) bir fiyata satıldı.

Yapmış olduğu sosyal medya paylaşımı ile hatasını tüm NFT dünyasına duyuran dino_dealer adlı satıcı, bu durumun bir şekilde çözülmesini bekliyor. Bunun dışında söz konusu NFT’yi neredeyse bedavaya satın alan alıcının bir bot olduğu ve eseri 234 ETH fiyat etiketi ile yeniden satışa koyduğu ortaya çıktı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER