Netflix Star Trek: Discovery'i Klingonca Altyazıyla Verecek

Netflix Star Trek: Discovery'i Klingonca Altyazıyla Verecek

Altıncı ve en yeni Star Trek serisinin prömiyeri dünya çapında yapılırken, daha önceki film – dizilerde hiç olmayan cesurca bir adım da atılıyor.

Geçmiş film ve dizilerde Klingonlular daima İngilizce konuşuyordu fakat bu sefer değişikliğe gidiliyor. Artık dizide bu ırk ihtiyaç duyduklarında kendi anadilleri olan Klingonca’yı konuşacaklar ve konuşmalar İngilizce altyazıyla sunulacak.

Altyazı Seçenek Olarak Sunulacak


Tabii diziyi izleyen çoğunluk insan (!) olduğu için Netflix Discovery serisinin tüm 15 bölümü için Klingoncayı seçenek olarak sunacak ve isteyenler böyle izleyebilecek. CBS ise bu altyazıları Amerika’da sunmayacak.

Winxbet />
Gezegen atmosferini sunmak isteyen Netflix, Star Trek: Discovery’nin tamamen Klingon dilinde olan bir fragmanını da yayınlarken opsiyonel olarak İngilizce altyazılar sundu ve aşağıdan izleyebilirsiniz:

https://www.youtube.com/watch?v=NZEQVw3uV9M

Star Trek: Discovery, CBS ve Netflix’te prömiyer yaparken 188 farklı ülkede gösterime girdi ve her hafta yeni bölümler yayınlanacak.

Dizinin başrollerinde Jason Isaacs, Sonequa Martin-Green ve Doug Jones yer alırken nasıl tepkiler alacağı ise şimdiden merak konusu.

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2017, 13:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER