Netflix Platformunun Abone Sayısı 100 Milyonu Geçti

Netflix Platformunun Abone Sayısı 100 Milyonu Geçti
Netflix'in abone sayısı son açıklanan resmi rakamlarla birlikte 100 milyon barajını geçti. Popüler video içerikleri servisi olan Netflix için yeni açıklanan güncel abone sayısı 103 milyon 950 bin olarak belirtildi. Binlerce dizi ve filme ev sahipliği yapan ABD kökenli Netflix firmasının global olarak tüm ülkelerde abonesi bulunduğu belirtiliyor.

Abonelerinin yaklaşık olarak yarısının ABD merkezli olduğu belirtilen Netflix, ülkemize ise kısa bir süre önce giriş yaptı. Platform üzerinde yayınlanan dizi ve film serileri aynı zamanda Türkçe dublaj seçeneği ile de kullanıcılara sunulurken içeriğinde Türk yapımı dizi ve filmlerin Cepbahis de yer aldığı biliniyor.

Netflix Original olarak bilinen kendine has yapımlarında bulunduğu video platformunda bu yapımların birçok ödül aldığı ve birçoğunun da ödül adaylıkları bulunduğu belirtiliyor. Yıl sonuna kadar yaklaşık olarak 40 özel yapımın daha yayına gireceğini belirten Netflix yetkilileri yatırımcılara bazı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarda Netflix Original yapımlarının iptal olmasını kendilerinin de istemediklerini ancak bazı mecburi iptallerin yeni birkaç yapıma maddi kaynak oluşturduğuna yer verildi.

Türkiye üzerinde de birçok aboneye hizmet veren Netflix aynı zamanda 4K çözünürlük desteği ile seyir zevkini en üst sınıfa çıkarıyor. Abone sayısını dünya genelinde hızlı bir şekilde arttırmayı başaran Netflix, bu hızla yükselişine devam ederse video platformlarının Facebook'u olabilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER