Mozilla, Ücretsiz Dosya Paylaşım Hizmeti Firefox Send'i Başlattı

Mozilla’nın ücretsiz, şifrelenmiş dosya aktarma hizmeti olan Firefox Send , Ağustos 2017’de “Test Pilotu” denemesi olarak piyasaya sürülmesinden sonra bugün resmi olarak halka açılıyor. Hizmet, web kullanıcılarının 2.5 GB’a kadar olan dosyaları paylaşmalarını sağlıyor.

Mozilla, Ücretsiz Dosya Paylaşım Hizmeti Firefox Send'i Başlattı

Firefox Send daha sonra alıcıya verebileceğiniz, ancak uygun gördüğünüzü, indirmeyi başlatmak için tıkladıkları bir bağlantı sunar. Mozilla, dosyalara erişmek için kendilerine ait bir Firefox hesabına ihtiyaç duymayacaklarını belirtti.

Yeni araç, Firefox’un web araçlarına ve hizmetlerine yeni bir kitle çekmesine yardımcı olabilir. Firefox bir zamanlar en iyi web tarayıcısı ve hanehalkı adıydı, ancak IE, Safari ve Chrome gibi daha büyük teknoloji şirketlerinin yerleşik seçeneklerinin yerine getirmesiyle pazar payı yıllar içinde düşmüştü . Bununla birlikte, insanların büyük teknoloji şüphesi, sık sık veri ihlalleri ve çevrimiçi gizliliğin genel olarak azalmasıyla birlikte, Firefox'un bir geri dönüş yapmayı denemesi için en iyi zaman. 

Firefox Send, bugün web üzerinde send.firefox.com adresinde yayınlanıyor ve bu hafta sonra beta sürümünde Android uygulaması olarak sunulacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER