Modem Şifresi Kırma

Modem Şifresi Kırma

Modem Şifresi Kırma

Modem Şifresi Kırma

Modem, belirli bir alana sinyal yayan ve internet bağlantısı sunan cihazlara denir. Bu cihazlara bağlanmak için wifi özelliğine sahip cihazlar kullanılıyor. Aynı zamanda modemin şifresini de bilmek gerekir. Ancak şifrenin bilinmediği durumlarda şifre kırma yöntemlerinden yararlanılabilir. Bu yöntemler genel olarak çeşitli uygulamaların kullanılması ile gerçekleştirilir.

Modem şifresi kırma işlemini yapan uygulamalar, belirli bir süre içinde şifreyi gösterir. Ancak bu durum kesin değildir. Şifrenin kırılmaması da olası sonuçlardan bir tanesidir. Modem şifresini kırmayı sağlayan uygulama hem Windows cihazlarda hem de mobil cihazlarda kullanılabilir.

Uygulama ile Modem Şifresi Nasıl Kırılır?

Modem şifresini kırmak amacı ile geliştirilen uygulamalar genel olarak basit bir kullanıma sahiptir. İlk olarak uygulamanın masaüstü ya da mobil cihaza indirilmesi gerekir. Uygulama kurulduktan sonra ise cihazın wifi bağlantısının açık olması gerekir. Wifi açıldıktan sonra çevrede bulunan ağlar taranır. Tarama sonrasında listelenen ağlar içerisinden birinin seçilmesi ile birlikte uygulama tarafından otomatik olarak işleme başlanır.

Eğer işlem başarılı olursa modem şifresi kırma tamamlanır. Kullanıcıya gösterilen şifrenin girilmesi ile modeme bağlantı yapılabilir ve internet kullanılabilir. Bağlanılacak olan modemde WPS özelliğinin açık olması, şifre kırmanın daha başarılı olmasını sağlar. Aynı zamanda modem eskiyse yine şifrenin bulunma ihtimali artar. Desifre sitesinden uygulamalar bulunabilir ve indirilebilir.

Ttnet Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Ttnet modem şifresi değiştirme için birkaç adım yeterlidir. Ttnet modem şifresi nasıl değiştirilir merak edenler ilk olarak modem paneline girmelidir. Kablosuz alanından kablosuz güvenliği seçilmelidir. Daha sonra ise şifre kısmına yeni şifreyi girmek gerekir. Aynı zamanda güvenlik için WPA/WPA2 seçilmelidir. Bu şekilde Ttnet modem şifresi hem hızlı hem de kolay bir şekilde değiştirilebilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER