Microsoft Edge Android Platformunda 1 Milyondan Fazla İndirildi

Microsoft Edge Android Platformunda 1 Milyondan Fazla İndirildi

Microsoft'un mobil tarayıcısı olan "Microsoft Edge", Android platformuna oldukça başarılı bir giriş yaptı. Bir süre beta olarak Play Store üzerinde yayınlanan mobil tarayıcı, kararlı sürüme geçtiği andan itibaren oldukça fazla ilgi gördü. Kısa süre içinde 1 milyondan fazla indirilmeyi başaran Microsoft Edge'in geleceği merak ediliyor.

Bilindiği üzere Microsoft Edge Beta versiyonu da Play Store üzerinden kullanıcılar tarafından indirilebiliyordu. Ancak beta halinin de Ekim ayında yayına girdiğini düşündüğümüzde kısa sürede 1 milyon barajının aşılması büyük başarı olarak değerlendiriliyor. Google Play Store üzerinden Microsoft Edge mobil tarayıcısının tam indirilme sayısı bilinmiyor ancak 1 milyon ile 5 milyon arasında indirildiğine dikkat çekiliyor.

Microsoft'un yayınladığı mobil tarayıcının iOS üzerinde ne kadar indirildiği konusunda net bilgi bulunmuyor.

Özellikle masaüstü ve mobil platformlarda Google Chrome tarayıcısının liderliği ve kullanım kolaylığı ele alındığında Microsoft Edge'nin başarısının altında, bu tarayıcı ile yapılan işlemlerin ve tutulan kayıtların direkt olarak Windows 10 uyumluluğu ile birlikte PC'ye taşınabilmesi görülüyor. Aynı zamanda birçok cihazla veriler eşitlenebilirken internet üzerinden sesli arama yapılmasına da olanak sağlıyor.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2017, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER