Metaverse tehdidi

Metaverse tehdidi

Televizyon yayıncıları, genç izleyici kitlesine sahip olmak ve onları kaybetmemek için bir savaş içerisinde. Özellikle seçeneklerin fazla olması ve teknolojini gelişmesiyle birlikte televizyon dönemi sona geliyor.

Söz konusu Metaverse evreninin cezbedici dünyası olduğu zaman, durum daha da ciddi hale geliyor. Uzmanlar, gündemde kalmak isteyen TV şirketlerinin hızlı gelişen çevrimiçi eğlence dünyasına kendilerini uyarlamaları gerektiği konusunda uyardı.

İstatistiklere göre, yaşlı tüketiciler televizyona bağlı olsa da, 35 yaş altı izleyiciler on yıl içinde yarı yarıya azaldı. Bu durum Metaverse’ün gelişmesiyle daha da azalacak. Günümüzde hayatın birçok alanında etkisini gösteren Metaverse, oyunlar, 3D toplantı yerleri ve çeşitli alanı kapsıyor.

Televizyon reklamları ise bu zorluğun bir başka kısmı. Ancak meta veri deposunun daha açık alanıyla, markalar kendilerini ve ürünlerini doğrudan satmak için daha fazla alana sahip olacak. Özellikle Fortnite ve Roblox gibi markalar bu sayede yaptıkları satışlarla milyonlar kazanıyor. Dubit’in kurucu ortağı Matthew Warneford, yayıncıların klasik televizyon programcılığı için sınırlaşan bir pazara bağlı kalmayı bırakmaları gerektiğini belirtti.

İnsanları bir dünyaya getirme, onları hikayenin bir parçası yapmak, arkadaşlarıyla oynamak demektir. Tıpkı Disneyland’in Mickey Mouse ile sizin ve arkadaşlarınızın kendi dünyalarında olmanıza izin vermesi gibi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER