Meta’dan üzücü haber

Meta’dan üzücü haber

Facebook yeni adıyla Meta, bugün yaptığı açıklamayla birlikte F8 2022 konferansını yapmak için hevesli olmadığını açıkladı. En son 2019 yılında yapılan etkinlik, iki sene boyunca pandemi nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleşti. Şirketin bu sene yapmak istemediği etkinlik; 2009, 2012 ve 2013 yıllarında da gerçekleşmemişti.

Şirket, iki yıl boyunca pandemi nedeniyle çevrim içi olarak gerçekleşen konferansın, bu sene Metaverse’in ön plana çıkmasından kaynaklı ilgi çekmeyeceğini açıkladı. Bu yüzden de Facebook F8 2022 konferansını gerçekleştirmeyeceğini duyurdu.

Meta, F8 konferansı yerine yılın geri kalan zamanında diğer tanıtımlar için mesai harcayacağını açıkladı. Firma bu açıklamasıyla 19 Mayıs tarihinde gerçekleşecek Conversations adlı etkinliği işaret etti. Conversations, işle ilgili ilk mesajlaşma etkinliğini olacak. Şirket ek olarak da sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve Metaverse ile ilgili gelişmelerin de bu etkinlikte yer alacağını açıkladı.

Facebook, birkaç ay önce gerçekleşen Connect adlı etkinlikte Meta’yı duyurmuştu. Bu nedenle şirketin Mayıs ayında olacak etkinliğinde birçok büyük haberi paylaşması bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER