Macbook Air'i tanıttı!

Macbook Air'i tanıttı!
13.3 inç büyüklüğündeki Retina ekranlı yeni Macbook Air modeli, 2560×1600 piksel çözünürlük sunuyor. Macbook Air kullanıcılarının yıllardır şikayetçi olduğu düşük ekran çözünürlüğü ortadan kaldırırken, cihazın tasarımı Macbook Pro benzer özellikler gösteriyor.

Gücünü Intel’in 8. nesil Core i5 işlemcilerinden alan yeni Macbook Air ile kullanıcılara 1.5 TB’a kadar SSD ve 16 GB’a kadar RAM seçeneği sunuluyor. 2133 MHz hızında çalışan RAM’lerin yanı sıra, ilk defa Macbook Air modelinde Thunderbolt girişine yer verildi.

Önceki modele göre yüzde 20 daha büyük bir Trackpad’in yer aldığı Macbook Air, geri dönüşüme uygun bir gövdeye sahip. Siri desteği ve Apple T2 yongası yeni Macbook Air’ın dikkat çekici özellikleri arasında yer alıyor.Apple’ın, Mac Mini serisi yıllardır yenilenmediği için bir önceki nesile kıyasla 5 kat daha fazla performans sunuyor. Intel Core i3, Core i5 ve Core i7 olmak üzere üç farklı işlemci seçeneği ile satın alınabilen yeni Mac Mini’de, 64 GB’a kadar RAM seçeneği sunuluyor
Depolama tarafında ise 128 GB’dan 2 TB’a kadar SSD seçeneği sunuluyor. Böylece kullanıcılar ihtiyaçlarına en uygun tercihi yapabiliyorlar. MacBook Air ile benzer şekilde Apple T2 güvenlik yongasının yer aldığı yeni Mac Mini’de, dört adet Thunderbolt 3 girişine Ethernet, HDMI ve USB-C bağlantı noktaları eşlik ediyor.

 
Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 20:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER