LinkedIn Üzerinde Yeni Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

LinkedIn Üzerinde Yeni Bir Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Geçtiğimiz haftalarda yaşanan Facebook skandalının ardından kullanıcı veri gizliliğine bir darbe de LinkedIn üzerinden geldi. Profesyonel kullanıcıların daha fazla tercih ettiği LinkedIn üzerinde görülen bir güvenlik açığı kısa süreli de olsa büyük korku yaşattı.

LinkedIn üzerinde keşfedilen güvenlik açığı diğer web platformları üzerinde üyelik oluştururken "LinkedIn ile giriş yap" seçeceğini kullanarak aktif hale geliyor. Büyük bir firmada güvenlik araştırmacısı olan Jack Cable tarafından yapılan açıklamada "LinkedIn ile giriş yap" seçeneğini gizli bir şekilde tam ekran olarak bir siteye yerleştirdiğini ve bu şekilde kullanıcılar farkında Sultanbet bile olmadan LinkedIn bilgilerine erişebildiğini belirtti.

Güvenlik açığının tespit edilip LinkedIn'e bildirilmesiyle birlikte açığın iki günlük bir süre içinde derhal kapatıldığı belirtildi.LinkedIn tarafından yapılan açıklamada bu yöntemle şimdiye kadar ele geçirilen herhangi bir kullanıcı verisi olmadığı ifade edildi. Ayrıca bu güvenlik zaafiyeti dolayısıyla kullanıcıların veri gizliliğinin ihlal edilmediğine de açıklamada yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 00:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER