İşletmeler İçin Skype Yerini Microsoft Teams'e Bırakıyor

İşletmeler İçin Skype Yerini Microsoft Teams'e Bırakıyor

Microsoft Teams aslında henüz bir yaşında bile değil fakat İşletmeler İçin Skype ile yer değiştiriyor. Microsoft Florida’nın Orlando şehrinde bugün bir konferans düzenlerken, Microsoft Teams’in ileri taşınması için Skype for Business’ın kapatılacağını duyurdu. Microsoft’un önceki işletme iletişim uygulaması Skype for Business, Lync’den 2015 yılında satın alınmıştı.

Microsoft, hızlı bir şekilde gelişen yeni bir Skype altyapısı inşa ettiğini açıklarken, henüz Microsoft Teams’e geçmeye hazır olmayanlar için yeni İşletmeler İçin Skype sunucusu 2018 yılının ikinci yarısında hazır olacak. Fakat Microsoft’un Office 365 kullanıcıları iletişim istemcisi olarak Teams üzerine taşınacak.

Microsoft Slack Üzerinde Baskıyı Arttırmak İstiyor


Teknoloji devi Microsoft aynı zamanda yeni Teams ile gelecekte daha iyi toplantılar düzenleneceğinin, yapay zekanın bu konuda geliştirildiğinin sözünü veriyor.    Firma toplantı deneyimini geliştirmek ve herkesin kullanımını kolaylaştırmak için makine öğrenmeyi, bilişsel hizmetleri ve ses tanımlamayı hazırlarken, görünüşe göre Slack için dişli bir rakip doğuyor.

Microsoft’un Skype bileşenlerini Teams üzerine ana iletişim aracı olarak aktarması, muhtemelen ileride Slack üstündeki baskıyı arttıracak. Slack Microsoft Teams için en büyük rakip olarak gösterilirken, Teams’in kullanımını arttırmak için çeşitli promosyon çalışmaları düzenlenmişti.

Yeni gelecek güncelleme gösteriyor ki, milyonlarca Office 365 müşterisi artık İşletmeler İçin Skype kullanmayı bırakacak ve mecburi olarak Microsoft Teams kullanmaya başlayacak.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2017, 16:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk