iPhone XR satışları

iPhone XR satışları
12 Eylül‘de düzenlenen etkinlik ile birlikte tanıtılan iPhone XS ve iPhone XS Max modelleri ile ön plana çıkan Apple, geçtiğimiz günlerde satışa çıkartığı uygun fiyatlı iPhone XR satışları için bir hayli umutlu.

Hatırlayacağınız üzere yapmış olduğu analizlerle tanınan Ming-Chi Kuo, Apple’ın XS ve XS Max modellerinin yanında sunduğu uygun fiyatlı amiral gemisinin toplamda 2019’un dördüncü çeyreğine kadar 100 milyon adet satacağını ön görüyordu.

Bekarlar Günü’nde en çok satılan telefon iPhone oldu! Bekarlar Günü’nde en çok satılan telefon iPhone oldu!
11 Kasım Bekarlar Günü'nde, e-ticaret devi Alibaba geçen sene kırdığı 25 milyar dolarlık rekoru 30.8 milyar dolarla geçmeyi başardı. Bu seneki Bekarlar Günü'nde Alibaba'da en çok satılan telefon iPhone oldu.

Fakat görünen o ki iPhone XR, Apple’ı tabiri caizse hayal kırıklığına uğratacak. Özellikle Çin pazarında Xiaomi ve Huawei‘nin önüne geçmeyi hedefleyen Apple, XR modeliyle birlikte oldukça ciddi gelirler elde etmeyi hedefliyordu.

Bugün Analist Ming-Chi Kuo tarafından paylaşılan yeni verilere göre, XR için beklenen sevkiyatların yüzde 30 oranında düştüğünü belirtti. Daha önceden de 100 milyon adet XR ünitesi satılacağını tahmin eden analist, şimdi ise Apple‘ın 2019’un dördüncü çeyreğine kadar yaklaşık olarak 70 milyon iPhone XR modeli satacağını ön görüyor.

Söz konusu gönderimlerin yarısının (30-35 milyon) 2018’in dördüncü çeyreğinde gerçekleşeceği belirtiliyor. Bunun haricinde ise 2019’un ilk iki çeyreğinde ait rakamların sırasıyla 2018’in son çeyreğine oranla yüzde 25 oranla ciddi bir düşüş yaşayacak.
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER