iOS İçin Mozilla Firefox 8.0 Güncellemesi Yayınlandı

iOS İçin Mozilla Firefox 8.0 Güncellemesi Yayınlandı

İnternet tarayıcıları alanında hatırı sayılır bir yere sahip olan Mozilla Firefox, iOS işletim sistemi bulunan mobil cihazlar için yeni bir güncelleme aldı. Mozilla Firefox 8.0 olarak gelen yeni güncelleme ile hangi özelliklerin uygulamaya eklendiğini değerlendirelim.

Kullanıcı gizliliğini daha önce yayınladığı Firefox Focus ile üst seviyelere çıkaran Mozilla, kullanıcılarından olumlu geri dönüşler almıştı. iOS için yayınladığı Firefox 8.0 güncellemesi ile ise birçok yeni özellikler uygulamaya katılırken kullanıcı deneyimi konusunda zirvenin hedeflendiği belirtildi.

İşte Firefox 8.0 İle Gelen Yeni Özellikler


iOS için Firefox 8.0 uygulaması ile gelen özelliklerden en dikkat çekenlerinden birisi "Gece Modu" olarak öne çıktı. Bu mod sayesinde karanlık ortamlarda ekran ışığını azaltan uygulama ile uzun kullanım sonucunda kullanıcıların gözlerinde oluşan rahatsızlığı da alt sınırlara kadar indiriyor.Firefox 8.0 güncellemesi ile gelen "QR Kod Okuyucu" özelliği sayesinde birçok platformda gerekli olan QR kodları rahatlıkla taranabiliyor.

Aynı zamanda güncellenen Firefox sürümünde YouTube gibi video platformlarında ara ara gözlenen video donduğu anda sesin gelmeye devam etme sorunu da tamamen giderilmiş. Yine Firefox 8.0 uygulaması ile tarayıcının adres çubuğu harici klavyelerle de kontrol edilebiliyor.

Adres çubuğunda veya bir metin içinde kopyalanan bağlantının yeni sekmede otomatik olarak açılmasını da destekleyen yeni Firefox güncellemesi ile birlikte gelişmiş şifre yönetimi ve parolaları senkronize etme özellikleri de kullanıcılara sunuldu.

Şimdilik Firefox 8.0 güncellemesi sadece Amerika ve Almanya olmak üzere iki ülke için kısıtlı olarak yayınlandı. Önümüzdeki haftalarda güncellemenin global kullanıma açılması ve Android cihazlara da uyumlu hale getirilmesi bekleniyor.
Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 14:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk