iOS 11.4 İçin İlk Beta Sürümü Yayınlandı

iOS 11.4 İçin İlk Beta Sürümü Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan iOS 11.3 sürümünün henüz birçok kullanıcının cihazlarına yükleyecek kadar vakit aradan geçmemesine rağmen Apple'dan iOS 11.4 için ilk beta güncellemesi yayınlandı.

iOS 11.3 ile Apple'ın işletim sistemine birçok kullanıcı dostu özellik eklenmişti. Bunların arasında en önemli yeniliklerden birisi de Apple'ın daha önce itiraf ettiği eski iPhone modellerindeki batarya probleminden kaynaklanan sorunlara bir çözüm olarak pil sağlığı üzerinde yapılan iyileştirici değişikliklerdi. Bunun yanında iMessage for Businesses ve birçok yeni animojinin sisteme eklenmesi kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti.

Apple kullanıcılarının en çok beklediği iCloud ve AirPlay 2 sistemindeki mesaj özelliklerinin daha iyi hale getirilmesi maalesef iOS 11.3 yazılımında sunulmamıştı.

Firmanın iOS 11.4 Beta 1 sürümünde hızlı bir şekilde düzeltilmesi gereken kritik güvenlik açıklarını giderdiği ve sistem stabilitesiyle birlikte performans odaklı çalışmaların bu beta sürümde geliştiricilere sunulduğu belirtildi. Aynı zamanda iOS 11.3 sürümünde beklenen AirPlay ses aktarımındaki gecikmelerin bu beta sürümle düzeltildiği ve YouTube uygulamasının Apple TV'ye sadece görüntülü olarak aktarılırken sesi farklı bir kaynağa aktarılmasının önü bu güncelleme ile açılmış oldu.Apple'ın geliştirici kimliğine sahip olan kullanıcılar iPhone veya iPad cihazlarından iOS 11.4 Beta 1 güncellemesini cihazlarının Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümünden indirip yükleyebilirler. Yaklaşık olarak 2GB dosya boyutu olan bu güncellemeyi yükleyebilmek için cihazınızın şarjda veya %50'den fazla şarj doluluk kapasitesi gerekmekte. Bu güncelleme iPhone'un 5S ve daha yeni tüm modellerine yüklenebilirken iPad, 12.9 inç iPad Pro, 2. nesil 12.9 inç iPad Pro, 1. nesil 10.5 inç iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2, iPad Air, iPad 5. nesil, iPad mini 4, iPad mini 3, iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil cihazlarına da istenildiğinde güncellenebilir.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 01:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER