Instagram kullanıcıları çıldırdı

Instagram kullanıcıları çıldırdı

Instagram kullanıcıları, birkaç gündür DM kutusunda mesajların üzerine siyah hatadan dolayı şikayet etmeye başladı. Mesajlardaki siyah ekran sorunu, ilk olarak sosyal medya hakkında sızıntı haberi yapan Matt Navarra tarafından paylaşıldı. Instagram’daki bu hatanın yeni gelen özelliklerden yaşandığı tahmin ediliyor. Bazı kullanıcılar, sorunu nasıl çözdüğünü sosyal medya hesaplarından paylaştı. Habere hep birlikte göz atalım.

Matt Navarra, dün Twitter hesabından Instagram DM kutusunun siyah hata verdiğini açıkladı. Dm kutusundaki siyah hatas, gönderilmiş mesajların üzerine gelerek okunmasını engelliyor. Sosyal medya sızıntıcısı, Instagram’da mesajların engellenmesine neden olan sorunun başkalarının da yaşayıp yaşamadığını sordu.

Instagram DM kutusunda yaşanan siyah hatanın yeni eklenen yazı stilinden kaynaklı olduğu tahmin ediliyor. Çünkü, platformun yeni yazı stilini eklemesinden sonra bu sorun ortaya çıkmaya başladı. Sosyal medya devi, geçtiğimiz günlerde uygulamayı güncelleyerek logosunu 3D olarak da yeniledi.

Instagram’ın yeni logo tasarımından sonra da son günlerde platforma erişim sorunları yaşanıyor. Bazı kullanıcılar bugün içinde eski gönderilerin ana sayfaya düştüğünü paylaştı. Sosyal medya platformu, henüz bu konu için bir açıklamada bulunmadı. Son zamanlarda yaşanan erişim ve diğer sorunların önümüzdeki günlerde gelecek bir güncellemeyle çözülmesi bekleniyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER