HBO Orta Avrupa'ya Açılıyor

HBO Orta Avrupa'ya Açılıyor

HBO, aylık üyelik modelli yayın servisini artık Orta Avrupa bölgesinin belli kısımlarında Time Warner ile birlikte yürütecek. Macaristan, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya’da yaşayan izleyiciler artık HBO servislerinden faydalanabilecek.

HBO Europe’un bölgeye özel içeriğinin yanı sıra, kanalın kendine ait orijinal dizileri, belgeseller, filmler ve dahası da bu ülkelerden izlenebilecek. Servis için TV üyeliği olmayacak fakat bunun yerine HBO Now benzeri bir yapı izlenecek.

HBO Now ile yeni Avrupa servisi arasındaki fark ise içerikler ve fiyatlandırma. Yeni serviste HBO’nun Game of Thrones, Westworld ve Silicon Valley gibi en popüler serileri yer alacak. Ayrıca Sex and the City, The Sopranos ve The Wire Perabet gibi klasikler de izlenebilecek. Fakat yayın takvimi doğrudan HBO Europe tarafından yürütülecek. Ayrıca başlangıçta Güzel ve Çirkin, Trainspotting 2, Jackie ve Asssassin’s Creed gibi filmler de gösterime açılacak.

Fiyatlandırma da Belli Oldu


Servis için fiyatlandırma da belirlenirken, sadece Romanya’da aylık üyelik bedeli 4.99. Diğer ülkelerde yaşayanlar ise ayda 6.99 dolar ödeyerek HBO yayınlarını izleyebilecek. Tıpkı HBO Go ve HBO Now gibi, yeni yayın servisi de farklı cihazlarda çalışabilecek. Bunların arasında cep telefonları, tabletler, Samsung Smart TV’ler ve Sony PlayStation da bulunuyor.

Ayrıca bu HBO için sadece bir başlangıç ve ilerleyen zamanlarda diğer Avrupa ülkelerine de genişleyecek. Hatta kim bilir, belki de bir gün Türkiye’de dahi doğrudan hizmet verebilirler?

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 22:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER