Google SOS Uyarıları İle Kriz Anları Daha Güvenli Olacak

Google SOS Uyarıları İle Kriz Anları Daha Güvenli Olacak
Google'ın kullanıcı iyiliği açısından geliştirdiği sistemlere bir yenisi daha eklendi.  Google SOS uyarıları olarak kullanıma sunulan yeni özellikle birlikte arama ve haritalar alanında bazı değişimler yaşandı. Bu platformlara gelen yeni özellikler sayesinde artık kriz anlarında çok hızlı ve doğru karar vermeniz olanaklı olacak.

Google SOS Uyarılarının Çalışma Sistemi


Yaşanan herhangi bir kriz olayları esnasında bu olay veya olayın olduğu konumla ilgili Google arama bölümünde bir arama yaparsanız listelenen sonuçların en üst kısmında SOS Uyarısı adında bir alan göreceksiniz. Bu uyarı altında olayla ilgili nelerin olup bittiği, olayın yaklaşık olarak konumu ve neler yapılması gerektiğine dair bazı bilgiler kullanıcılara sunulacak. Aynı zamanda bazı yerel kriz istasyonlarına ulaşabilecek telefon numaralarının yanında web siteleri ve hatta dilini bilmediğiniz bir ülkedeyseniz çeviri hizmeti bu uyarıların kapsamında yer alacak.

Google SOS Uyarıları kapsamında olaya veya kullanıcının bulunduğu konuma göre mobil cihazın SOS uyarısına yönlendiren bir bildirim de hizmet verecek. Ayrıca olaya çok uzak bir bölgede olan kullanıcılar ise bulundukları yerden Google arama ile ilgili bölgenin adını arayarak olayla ilgili güncel bilgilere ve hatta bağış gibi acil kriz yardım yöntemlerine bile kolayca erişilebilecek.

SOS uyarılarının Google arama üzerinde yer alan servis hizmetlerinin benzeri Google Haritalar alanına da getirildi. Görüntülenen bölge üzerinde herhangi bir acil durum veya kriz olayı varsa ilgili olayın bilgilerine de haritalar üzerinden ulaşılabilecek.

Arama motoru devi Google'ın toplumsal olaylara bakış açısını ve kullanıcıların hayati önem arzeden sorunlarına çözüm yaklaşımını olumlu buluyoruz. Benzer servislerin teknoloji alanında hizmet veren birçok servis tarafından da kullanıcılara sunulmasını ümit ediyoruz.
Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER
indir full apk