Google, Pixel Watch akıllı saatini tanıttı

Google, Pixel Watch akıllı saatini tanıttı

Bir süredir sızıntılar ile gündeme gelen Google Pixel Watch nihayet tanıtıldı. Özellikleri ile dikkat çeken Google Pixel Watch, Pixel 7 ile birlikte piyasaya sürülecek.

Google, 2019 yılında Fitbit markasını satın aldı. Akıllı saat pazarına girmek için hazırlıklarını tamamlayan şirket, ilk modelini kullanıcıların beğenisine sundu.

Samsung, Huawei ve Apple ile rekabeti bir üst seviyeye taşımak isteyen Google, akıllı saat pazarına hızlı bir giriş yaptı. Tasarımıyla kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran Pixel Watch, paslanmaz çelik kasaya sahip. Dokunmatik kurma koluyla karşımıza çıkan model, rakiplerinin aksine standart saatlere benzer tasarım ile tanıtıldı.

Google, gerçekleştirdiği etkinlikte ne yazık ki herhangi bir teknik özellik paylaşmadı. Google Pixel Watch modelinde, sürekli nabız ölçme ve uyku takibi gibi sektörde standart haline gelen özelliklerin yer alacağı açıklandı.

Google Pixel Watch, özel kayış tasarımıyla kullanıcılara sunulacak. Birçok kişi, Apple benzeri hamlesi nedeniyle Google’ı eleştiri yağmuruna tuttu. Akıllı saatin fiyatı ne yazık ki açıklanmadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER