Google Masaüstü İçin Chrome Uygulamaları Bölümünü Kaldırdı

Google Masaüstü İçin Chrome Uygulamaları Bölümünü Kaldırdı

İnternet teknolojileri devi Google, yaklaşık bir yıl önce Chrome uygulamalarını kaldırma düşüncesini duyurmuş ve geçtiğimiz Ağustos ayında da kaldırma planlarını resmi olarak duyurmuştu. Bu kararın alınmasındaki en büyük nedenin ise Windows, macOS ve Linux gibi sistemlerde kullanıcıların sadece %1 gibi çok az oranının bu uygulamaları kullanması olarak gösterilmişti. Alınan karar neticesinde artık sadece "Uzantılar" ve "Temalar" kısmı kullanıcılar tarafından işlevsel olacak.

Bunun yanında Chromebook benzeri Chrome OS tabanlı cihazlara sahip olan kullanıcılar ise uygulamalardan faydalanmaya devam edecek.

Chrome Uygulamaları masaüstü kullanıcılar tarafından pek tercih edilen özellikler içermiyordu. Bu uygulamalar kısmında yer alan ve kullanılan birçok özelliği zaten Chrome, kendi bünyesinde kullanıcıya vermekte idi.

Google Chrome Uygulamaları yerini 2018 yılı itibariyle Aşamalı Web Uygulamaları'na bırakacak. Bunun yanında tam ekran arayüz, bildirimler gibi özelliklerin masaüstü kullanımda ne kadar yer edineceği ise belirsiz.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 00:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER