Google Maps, Apple'ın Harita Uygulamasından Açık Ara Önde!

Google Maps, Apple'ın Harita Uygulamasından Açık Ara Önde!

Apple Maps geliştiricilerinden Justin O’Beirne, Google Maps'ın halen daha en iyi harita uygulaması olduğunu itiraf etti.

Apple Haritalar uygulamasının geliştiricilerinden Justin O’Beirne tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir makalede Google Maps ile Apple Haritalar uygulamaları arasında farklar ve detaylara yer verildiği gözlendi. Apple'ın harita uygulamasına göre Google Maps'ın oldukça gelişmiş ve kapsamlı olduğunu belirten haritacı Justin O'Beirne, sadece büyük şehirlerdeki ayrıntıların değil küçük yerleşim yerlerinde de Google Haritaların açık ara önde olduğunu belirtti.

Justin O'Beirne imzalı makalede iki harita uygulaması arasındaki en büyük farklardan birisinin binaların ayrıntılı planı olduğuna dikkat çekilirken bu özelliğin Apple başta olmak üzere başka hiçbir serviste bulunmadığına da vurgu yaptı. Olayı biraz daha genişleten O’Beirne, Google’ın bu eklediği plan taslaklarının sadece binalarla kalmadığını, “yapıları” olduğu gibi uygulamaya aktardığını örneklerle gösteriyor. Yani evin garajı da inşa edildiği şekilde Google Maps’teki yerini alıyor.

Her ne kadar Apple Maps uygulaması birçok bölgede istenen tüm verileri kullanıcılara tam anlamıyla gösterse de rakibi olan Google Maps'ın gelişmişlik düzeyine ulaşabilmesinin çok zor olduğuna dikkat çekilen makalede ayrıca O’Beirne, Google Haritalar'da bulunan böylesine geniş bir veri havuzunun ileride artırılmış gerçeklik alanında kullanılabileceğini vurguluyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2017, 01:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER