Google Kripto Madenciliği Yapan Eklentileri Yasakladı

Google Kripto Madenciliği Yapan Eklentileri Yasakladı

Teknoloji devi Google sevilen internet tarayıcısı Google Chrome için geliştirilen kripto para madenciliği eklentilerini Google Chrome Web Mağazasından kaldırmaya başladı. 

Google yaptığı açıklamada kripto para madenciliği yapan eklentilerin Google Chrome eklentileri arasından kaldırdığını açıkladı . Google söz konusu eklentilerin kullanıcıların güvenliğini tehlikeye attığını ayrıca dolandırıcıların ve  siber korsanların bu eklentiler sayesinde kullanıcıların üzerlerinden para kazandıklarını belirtti. 

Kripto para eklentilerini destekleyen ilk tarayıcı Betasus platformlarından birisi olan Google Chrome son hamlesiyle birlikte kullanıcıların güvenliğini daha önemsediğini de göstermiş oldu. Konuyla ilgili açıklamadında Google gelişticilerin kripto para kazanma eklentilerinin Google Chrome tarafından destekleneceğini ancak gelişticilerim Google’ın yeni kullanıcı şartlarına uymalarının gerektiğini belirten Google açıklamasının devamında yasaklanan eklentilerinin yüzde 90’ının bu şartları yerine getirmediğini belirtti. 

Geçtiğimiz aylarda bir diğer internet tarayıcısı olan Opera hem mobilde hem de masaüstü sürümünde kripto madenciliği eklentilerini yasakladığını belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2018, 23:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER