Google Instant Mobil Aramalarda Devre Dışı Kalıyor

Google Instant Mobil Aramalarda Devre Dışı Kalıyor

Google'ın mobil cihazlara 2010 yılında tanıtıp entegre ettiği Google Instant, oldukça beğeni toplamıştı. Google'da arama yaparken kullanıcıya sunulan benzer aramalar özelliği hem zaman kazandıran hem de kolaylık sağlayan bir sistem olarak dikkat çekmişti.

Google Instant servisi masaüstü bilgisayar sistemleri ve tabletlerde kullanıcıya oldukça fazla kolaylık sağlarken mobil cihazlar için özellikle ekran alanının küçük olmasından dolayı arama sonuçlarının alt kısımlara doğru itilmesi bu işlevin yararlarından kullanıcılar tam olarak faydalanamıyordu. Google da benzeri sorunları göz önüne almış olacak ki mobil cihazlarda arama sonuçları ve sırasında Google Instant seçeneğinin artık yer almayacağını açıkladı. Böylelikle mobil cihaz kullanıcıları sistem devre dışı Elexbet bırakıldığında arayacağı terimleri arama kutucuğuna tam olarak yazmak durumunda kalacaklar.

Google Instant Mobil Cihazlarda Devre Dışı Kalıyor


Şuan için henüz bu sistem tamamen mobil cihazlardan çekilmiş değil. Halen daha arama yaparken benzer kelimeler Google tarafından kullanıcılara sunuluyor. Ancak 2010 yılı ile birlikte kullanıcıların hayatına giren ve birçok kişi tarafından oldukça beğeni kazanan bu sistemin mobil cihazlar üzerinde ekran kısıtlamaları nedeniyle kaldırılması gündeme gelen Google Instant yerine mobil cihazlarda farklı yeniliklerin kullanıma girmesi bekleniyor.

Böylesi kullanışlı bir sistemin Google arama kutusu üzerinden kaldırılması birçok kişi için hayal kırıklığı olacaktır. Ancak arama motoru devinin bu sistemin yerine daha kullanışlı ve mobil cihazlarda tam uyumlu bir sistemi yerleştireceğini düşünüyoruz.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 10:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER