Google Drive İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı

Google Drive İçin Yeni Bir Güncelleme Yayınlandı
Google'ın depolama servisi olan Google Drive'ın kullanıcı arayüzünde değişikliğe gidildi. Yayınlanan yeni güncelleme ile Google Drive uygulamasına yeni özellikler eklendi.

Google, kendi resmi bloğundan yaptığı açıklamada "Google Drive’ın görünümü ve hissiyatında bazı güncellemeler yapıyoruz. İşlevde değişiklik yok, ancak bazı simgeler ve düğmeler taşındı ve Google’ın en yeni materyal tasarım ilkeleriyle uyumlu bir dizi görsel düzenleme geliştirildi. Bu yeni arayüzü, Drive kullanıcıları için duyarlı ve verimli bir deneyim oluşturmak ve yakın zamanda yeniden tasarlanmış Gmail gibi diğer G Suite ürünleriyle uyumlu olmak için oluşturduk." ifadelerine yer verdi.
Netspor


Şimdilik kullanıcı arayüzü açısından yenilikler gözlenen Google drive için iş akışlarının yanında fonksiyonel olarak çok fazla bir değişim gözlenmedi. Ancak Gmail servisinin yenilenmesinde olduğu gibi Google Drive için de kullanıcı dostu bir arayüz getirildiğini söylemeliyiz.

Daha önce Google Drive'ın gri renkli olan arka planı beyaz renkle değiştirilirken ikonların boyutunun da küçültüldüğü dikkat çekiyor. Arama ekranı, butonlar ve logonun da sayfa üzerindeki yerleşiminde değişiklik yaşadığı gözleniyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 22:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER